Kde sa vyparila slušnosť a čestnosť?

Autor: Viktor Pecer | 21.8.2015 o 9:32 | Karma článku: 4,04 | Prečítané:  675x

Sú vlastnosti ako slušnosť a čestnosť tými, ktoré sa ešte stále nosia alebo sú už dávno zabudnutými? 

V posledných dňoch má preniká otázka:“ Dá sa v dnešnej dobe žiť slušne a čestne, aby som dokázal finančne zabezpečiť seba, resp. svoju rodinu?“ Pravidelne sa vo svojej práci stretávam s nečestným a nekorektným prístupom voči klientom a spolupracovníkom.

Finančný svet je postavený na falošnej motivácii, nesplniteľných sľuboch. Klient je postavený do pozície predmetu, na ktorom sa bohatne. Spolupracovník je postavený do pozície toho, že mi má za každú cenu priniesť zmluvy, len aby ja som mohol mať o pár eur vyššiu províziu. Vo svete financií vládne nedôvera a sklamanie. Popri tom všetkom sa však stretávam s tým, že ľudia nevedia šetriť, žijú od výplaty po výplatu, z ruky do úst. Napriek tomu sa často stretávam s odpoveďou: „Dajte mi pokoj, žiadne produkty nepotrebujem, všetkého mám dosť.“ Uvedomil som si jednu vec. Oblasti finančného sprostredkovania potrebujeme prinavrátiť slušnosť a čestnosť. Postaviť klienta na miesto, ktoré mu patrí. Kladiem si otázku: „V ktorej firme  iného sektora sa robí nábor zamestnancov?“  V každej normálnej firme je to postavené na princípe toho, že ak už nezvládam situáciu, lebo mám viac klientov ako je kapacita zamestnancov, tak prijmem nového zamestnanca. Vyberám si ho.

Týmto chcem vyvrátiť mýtus toho, že finančné sprostredkovanie je pre každého. Odpoveď je jasná, nie je to pre každého, tak ako nemôže byť z každého človeka majster sveta v šprinte na 100 metrov, tak nemôže byť z každého človeka finančný sprostredkovateľ, lebo jednoducho na to nemá vlohy.

Želám si, aby sa do podnikania vrátila čestnosť a slušnosť, nevynímajúc oblasť financií. Verím, že to nie je len utópiou, ale možnou realitou nasledujúcich týždňov, mesiacov a rokov.

Prajem si, aby oblasť finančného sprostredkovania bola skutočnou pomocou pre ľudí, aby sme to potvrdzovali svojimi skutkami, nie len rečami o pomáhaní a pri tom dbáme len na predaj produktov, lebo ja z toho mám osoh a klienta to dostane do ešte horšej situácie, než v akej sa nachádza. Len trpezlivá a systematická práca prináša dlhodobé ovocie. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?